Tartu Uue Teatri külalisetendus

SÜMFOONIA ÜHELE. ALLEGRO CON MOTO

Ardo Ran Varrese monolavastus Aleksander Eelmaaga peaosas

Foto autor Gabriela Liivamägi


Laval
ALEKSANDER EELMAA

Hääled raadios
GARMEN TABOR
jt

Autor DONALD TOMBERG
Lavastaja ja muusikaline kujundaja ARDO RAN VARRES
Kunstnik HENRY GRIIN

Ardo Ran Varrese debüütlavastus, mis on üles ehitatud kui muusikateos. Sõnad, mõtted, liikumine, rütmid ja helid on reastatud ja komponeeritud pigem klassikalise muusika kui harjumuspärase dramaturgia reeglite kohaselt. See ei takista aga lavaltoimuvat teatrietendusena vaatamast ja nägemast.
On vana mees ja on tema esimene raadio täis helisid, hääli ja mälestusi. Ta mäletab koos oma raadioga kõike. Ta teab, mis juhtuma hakkab. Kui saaks vaid sekkuda ja ajalugu muuta!

Heli ühendab meid ja on seda ühel või teisel moel teinud läbi inimkonna ajaloo. Inimese vaikuseotsingud tähendavad tegelikult mõtisklemiseks sobiliku ruumi otsinguid, mitte ihalust vaikuse enese järele. Nagunii tuleb lõpuks välja, et me teeme mõttetööd kõige paremini siis kui kuuleme lähikonnas teisi inimesi. Lärmakas maailmas on õiglus, mõõdukus ja inimlik mõõde ülimalt olulised. Heli sügavam olemus tähendab, et teatud määral on see alati ühisomand. Kui heli kulgeb vabalt läbi õhu nõuab see teatavat laadi “ela ja lase teistel elada” eetost. Hollandlaste 1970. aastate müravähendamise kampaania ajal võeti kasutusele üks lööklause ja vahest on käes aeg see taaselustada. See ütles lihtsalt… “Olgem üksteise vastu tasased.” See võib meie tänapäevase maailmaga harjunud kõrvadele tunduda pisut lahjavõitu ning vaidlustes, ängides ja kahtlustes läbinämmutatud ja ärakäiatud. Ent see tuletab meelde, et isegi tänapäeval tuleb heli ohjata mitte tehnoloogia ega jõu, vaid eetika abil. Selleks on vaja maailma kus keegi pole teistest märkimisväärselt valjuhäälsem ja kus kedagi ei suruta ähvarduste sunnil surmavaikusesse, vaid kus kõik võivad igapäevast elu elades ümiseda, vilistada, ja omavahel rääkida – ja kuulda teisi sedasama tegemas.
David Hendy “Müra, helid ja hääled.” 

Piletid on eelmüügis Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktides ning enne etenduse algust kohapeal


Vaata väljavõtteid arvustustest, intervjuudest, artiklitest A4 ajakajast
Lavastuse koduleht

Esietendus
21. aprillil 2017
Tartu Uue Teatri proovisaalis

MFOONIA ÜHELE. ALLEGRO CON MOTO etendused toimuvad:

03 / 04 / 05 / 09 / 10 / 12 augustil kell 19:00
13 augustil kell 17:00

Etendus kestab 2 tundi ning on ühes osas. Etenduse juurde kuulub etenduse-eelne installatsioon, mida on võimalik 19:30-ni teatritalus nautida.

Etendus toimub siseruumides.


Kohapeal on avatud kohvik, kust saab külmi ja kuumi jooke ning suppi.

Juhised Saueaugule jõudmiseks leiate siit.